Nowa restauracja na mapie Krakowa

Dobra restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz smacznie zjeść? Spośród licznych opcji, które oferuje kuchnia europejska na dużą uwagę zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, połączeń i spora dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie przyprawy

Polakom restauracja włoska, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą i czasem z winem. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne jedzenie włoskie

Pasty to baza kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wymyśleć składniki których nie można dołączyć do makaronu. mała włoska restauracja przy rynku w Krakowie Ryby, różne rodzaje mięs, np. wołowe czy drobiowe i rożnorodne przyprawy, sprawiają, że pasty można jeść codziennie.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też canelloni, focaccia, piada i szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy panna cotta. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie spróbować wina czy dojrzałych serów- gorgonzoli, mozarelli i pecorino.
Zobacz film

Comments are closed.