Sytuacja w Krakowie przez wyborami

Najważniejszym z globalnych utrudnień w lwiej części polskich miast jest transport. Polskie gminy nie są zaadaptowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki pojawił się przez wzrost ilości pojazdów na polskich ulicach. Z tego powodu główną z najbardziej istotnych inwestycji jakie powinno podjąć niemalże każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to priorytet, jaki da przestrzeń na to by polepszyć wygodę mieszkańców jak również poprawi całość gospodarki miasta.

Na tle innych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wybijają. Mieszkańcy w głosowaniu opowiedzieli się za budową metra, ale zanim ono zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej oraz drogi potrzeba zainwestować sporo środków . Spośród bardziej istotnych decyzji finansowych warto wymienić:
całkowicie elektryczną siatkę autobusową – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto ma inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowych połączeń pomiędzy już wybudowanymi drogami oraz naprawy już powstałych tras autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dojazdach do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może być lepsza i aby mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.centrum konferencyjne w Krakowie
Inwestycje w komunikacje to nie tylko następne drogi, jak również doskonalszej jakości powierzchnia dróg, która będzie lepsza i odporna. ( kolejnym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje dodatkowo kolejnych zmian i inwestycji, by poruszało się po nim wygodnie. Zarówno autem, ale również autobusami. Ale widać wyraźnie, że całość jest na prostej drodze do tego, by Krakusom mieszkało się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.

Comments are closed.